views

Ma hajnalban lejátszották Dél-Koreában a női torna utolsó meccsét is.

Kanada – USA 2-3 (büntetők után)

Az amerikai és kanadai csapat közötti küzdelem a végletekig kiélezett játékot hozott.
Az első harmad végén az amerikai csapat szerzett vezetést, melyre a juharlevelesek a második harmad első felében 2 góllal válaszoltak, megfordítva az állást. A harmadik harmadban azonban már csak az amerikai együttes szerzett egy gólt, hosszabbításra mentve a döntőt.

A 20 perces hosszabbítás során nem született döntés, így a büntetők következhettek.

Az 5-5 rávezetés szintén 2-2-es eredményt hozott, így a csapatok már csak 1-1 büntetőt lőhettek, addig, amíg valamelyik kört meg nem nyeri az egyik csapat. Ezt rögtön az első körben eldöntötte az amerikai válogatott játékosa, Jocelyne Lamoureux, akinek ikertestvére lőtte a 3. harmad végén az egyenlítő találatot, így USA lett a 2018-as olimpia női tornájának bajnoka, 1998 után először.

Embed from Getty Images

A torna tegnap rendezett bronzmeccsén Finnország nyert az oroszországi sportolók ellen.

Finnország – OAR 3-2